●●● Prędkość naszego życia zależy od zdolności w posługiwaniu się myszką

22 września 2011

Świeża oliwa

Świeża oliwa tylko w Trogirze. Letnie wspomnienia targu pachnącego świeżymi owocami, kozimi serami i domowymi wędlinami. Najbardziej urokliwe i pięknie chwytające światło buteleczki same w sobie są małymi dziełami sztuki.

A na kolację chleb, oliwa, pomidor i kozi ser ;)

Marketplace Trogir

Marketplace Trogir

21 września 2011

Vinisce

Dzisiaj trzy widoczki z Vinisce. Prosto z pustej plaży. Pustej mimo środka sezonu turystycznego. Mało jest miejsc w Chorwacji, gdzie plaże są tak ubogie w turystów, jednak gdy dobrze się poszuka to "za siódmą górą, za siódmą rzeką" można znaleźć urokliwe miejsca.


Vinisce

Vinisce

Vinisce


13 września 2011

Husycki Bozkov

Wraz z nowym panelem sterowania blogspot.com warto przetestować i zamieścić nową notkę.
Dzisiaj trochę zdjęć z czeskiego Bozkova. Miejscowość istniejąca od co najmniej XIV wieku to typowa miejscowość dla turystów szukających ciszy i spokoju. Położona dosyć daleko od głównych dróg w miejscu do którego trudno trafić leży równocześnie w samym centrum Czeskiego Raju. Blisko stąd do szlaków turystycznych Karkonoszy, ale przede wszystkim do Gór Izerskich.

Bozkov

Bozkov
Widok z wieży kościoła.

Bozkov

Bozkov
Budynek przy dolnej części kadru to husycki zbór.

Bozkov
Gdy schodziliśmy z wieży, trafiliśmy akurat na godzinę bicia dzwonów. Było głośno.

Bozkov
Ciekawe wnętrza starej kościelnej wieży inspirują. Nie tylko fotograficznie.

Bozkov

Bozkov

Bozkov
W Bozkovie znajduje się cudowne źródełko. Trudno do niego trafić. Niech to zdjęcie będzie pomocą. Schodzimy od kościoła drogą po prawej, następnie skręcamy w prawo prawie o 180 stopni i dochodzimy do miejsca widocznego na ostatnim zdjęciu.

Bozkov